Projeler

22 Haziran 2018 Tarihindeki Aşırı Yağış Hakkında

22 Haziran 2018 tarihinde meydana gelen aşırı yağış sonucunda, maden işletmesinin olduğu bölgede ve yakın civarındaki köylerde özellikle yol ve üzerindeki sanat yapılarına bazı hasarlar vererek, Sındırgı-Simav asfaltının ve köy içi yolların belirli sürelerle ulaşıma kapanmasına neden olan bir taşkın durumu meydana gelmiştir. Bu yağış miktarının, son 50 yılın en fazla miktardaki yağışlarından birisi olduğu bölgede yaşayanlar tarafından dile getirilmiştir. Aynı zamanda bölge halkı arasında da, maden işletmesinin atık barajının da taşarak doğal ortama kimyasal unsurlar içeren maden çamuru yayıldığı şeklinde, özellikle sosyal medya üzerinden yayılan söylentiler nedeniyle; Sındırgı Belediye Başkanı Sn. Ekrem Yavaş ve belediyenin ilgili teknik elamanları ile Sındırgı Tv muhabirleri Madene gelerek konuyla ilgilenmişlerdir. Kendileri madenin bütün birimlerinde gezdirilerek çekim yapmaları sağlanmış ve Halkla İlişkiler birimimiz tarafından gereken bilgilendirme yapılmıştır. Sonuç olarak madenden ve özellikle atık barajından kaynaklanan hiçbir taşkın ve kirlenmenin oluşmadığı yerinde görülmüştür.
Değerli yöre halkımızın bilgisine arz ederiz, Saygılarımızla.

Not: Bu konuda yapılan röportaj ve çekimi, Sındırgı Tv’ nun Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayında olan web sayfasındaki videolar bölümünden izleyebilirsiniz.

https://m.facebook.com/139900710079227/posts/258334938235803/

Zenit Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak, resmi internet sitemiz olan http://www.zenitmadencilik.com/ adresini ziyaret ettiğinizde siz, ziyaretçilerimize ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ikincil düzenlemelerine (“KVK mevzuatı”) uygun olarak işlenmesi ve korunması için azami hassasiyeti göstermekteyiz. Kişisel veri potikalarımıza ve aydınlatma metnine bu linkten erişebilirsiniz.